| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Bus Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Circuit | 8 x 1:1 |
| Current - Output High, Low | - |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Independent Circuits | 1 |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |