| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Bus Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Circuit | 10 x 1:1 |
| Current - Output High, Low | - |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Independent Circuits | 2 |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |