| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Features | Dry Contacts, Explosion Proof, SIL2 |
| Termination | Cable/Wire Leads |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -35°C ~ 125°C |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M8 |
| Output Type | Analog, tal |
| Sensitivity | - |
| Sensor Type | Vibration |
| Sensing Range | 10Hz ~ 1kHz |
| Power - Rated | 21.6V ~ 25.6V / 100mA |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $1226 | $1226 |