| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Number of Circuits | 2 |
| Current - Supply | 1.2µA (x2 Channels) |
| Current - Output / Channel | 1.5 mA |
| Amplifier Type | Standard |
| Slew Rate | 0.0015V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 4 kHz |
| Current - Input Bias | 25 pA |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Voltage - Supply Span (Min) | 0.65 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 2.5 V |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $1.01 | $1.01 |
| 10 | $0.99 | $9.9 |
| 25 | $0.97 | $24.25 |
| 250 | $0.95 | $237.5 |
| 500 | $0.94 | $470 |