| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Output Type | 3-State |
| Input Type | - |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 11 | $28.23 | $310.53 |