| Type | Description |
| Part Status | Last Time Buy |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) |
| Function | Synchronous |
| Current - Supply (Max) | 60mA |
| Memory Size | 18K (1K x 18) |
| Access Time | 6.5ns |
| Programmable | Not Verified |
| Data Rate | 100MHz |
| Expansion Type | Depth, Width |
| Bus Directional | Uni-Directional |
| Programmable Flags Support | Yes |
| Retransmit Capability | No |
| FWFT Support | No |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $34.89 | $34.89 |
| 10 | $32.26 | $322.6 |
| 25 | $31.23 | $780.75 |
| 50 | $30.45 | $1522.5 |
| 160 | $29.17 | $4667.2 |