| Type | Description |
| Part Status | Last Time Buy |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) |
| Function | Synchronous |
| Current - Supply (Max) | 55mA |
| Memory Size | 144K (8K x 18) |
| Access Time | 6.5ns |
| Programmable | Not Verified |
| Data Rate | 100MHz |
| Expansion Type | Depth, Width |
| Bus Directional | Uni-Directional |
| Programmable Flags Support | Yes |
| Retransmit Capability | Yes |
| FWFT Support | Yes |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $75.05 | $75.05 |
| 10 | $69.25 | $692.5 |
| 25 | $66.98 | $1674.5 |