| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Logic Type | Differential Receiver |
| Number of Bits | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V, 5V |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 258 | $1.16 | $299.28 |