| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Type | SATA III |
| Size / Dimension | 80.00mm x 22.00mm x 3.88mm |
| Weight | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Max | 550mA |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Memory Size | 240GB |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Speed - Read | 560MB/s |
| Speed - Write | 480MB/s |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $135.41 | $135.41 |