| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Type | NVMe PCIe Gen 3 |
| Size / Dimension | 80.00mm x 22.00mm x 3.80mm |
| Weight | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | - |
| Current - Max | - |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Memory Size | 1TB |
| Form Factor | M.2 Module |
| Speed - Read | 3.3GB/s |
| Speed - Write | 3GB/s |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $272.72 | $272.72 |