| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 3V |
| Supplier Device Package | 32-SOP |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Memory Size | 1Mbit |
| Memory Organization | 128K x 8 |
| Memory Interface | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page | 70ns |
| Programmable | Not Verified |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 100 | $2 | $200 |