| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Features | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Analog |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Package / Case | Module |
| Voltage - Supply | 2V ~ 10V |
| Supplier Device Package | - |
| Output Type | Analog Voltage |
| Bandwidth | 0Hz ~ 8kHz |
| Axis | X |
| Acceleration Range | ±50g, 100g, 200g, 500g, 2000g, 6000g |
| Sensitivity (LSB/g) | - |
| Sensitivity (mV/g) | 0.3 |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 10 | $328.17 | $3281.7 |