| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Type | CMOS |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | - |
| Voltage - Supply | 12V |
| Supplier Device Package | - |
| Pixel Size | 1.4µm x 1.4µm |
| Frames per Second | 30.0 |
| Active Pixel Array | 2592H x 1944V |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $75 | $75 |