| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Voltage - Supply | 4V ~ 6V |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Display Type | LED |
| Configuration | 7 Segment |
| Interface | BCD |
| Current - Supply | 200 mA |
| ts or Characters | 4 ts |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 213 | $1.41 | $300.33 |