| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Laser Diode Driver (Fiber Optic) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP-WQ (5x5) |
| Number of Channels | 1 |
| Current - Supply | 50 mA |
| Data Rate | 2.7Gbps |
| Current - Modulation | 80mA |
| Current - Bias | 100 mA |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 11 | $29.78 | $327.58 |