| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Laser Diode Driver (Fiber Optic) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 5.25V |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Number of Channels | 1 |
| Current - Supply | 112 mA |
| Data Rate | 622Mbps |
| Current - Modulation | 60mA |
| Current - Bias | 90 mA |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 39 | $7.82 | $304.98 |