| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 10-SOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4V ~ 18V |
| Supplier Device Package | 10-SSOP |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Technology | NMOS |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Current - Output | 2A |
| Interface | PWM |
| Voltage - Load | 4V ~ 18V |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Step Resolution | 1, 1/2 |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $1.54 | $1.54 |
| 10 | $1.12 | $11.2 |
| 25 | $1.02 | $25.5 |
| 100 | $0.91 | $91 |
| 250 | $0.85 | $212.5 |
| 500 | $0.82 | $410 |
| 1000 | $0.79 | $790 |