| Type | Description |
| Part Status | Not For New Designs |
| Mounting Type | Through Hole |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Voltage - Supply | 3.5V ~ 18V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 (flat) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Technology | Power MOSFET |
| Output Configuration | - |
| Current - Output | 500mA |
| Interface | On/Off |
| Voltage - Load | 3.5V ~ 18V |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Step Resolution | - |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 100 | $0.48 | $48 |