| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Topology | ADC (Sigma Delta), Comparator, Fan Speed Control, Register Bank |
| Voltage - Supply | 2.8V ~ 5.75V |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Output Type | I2C/SMBus |
| Accuracy | ±12% |
| Function | Thermal Monitor, CPU Peripherals |
| Sensor Type | Internal |
| Sensing Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Alarm | No |
| Output Fan | Yes |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |