| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Features | Temperature Compensated |
| Mounting Type | Through Hole |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Package / Case | 4-SIP Module |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Supplier Device Package | 4-SIP |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | ±0.04PSI (±0.25kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 14 b |
| Accuracy | ±1% |
| Port Size | Male - 0.08" (2.03mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Maximum Pressure | ±3.61PSI (±24.92kPa) |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 10 | $42.98 | $429.8 |