| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Features | Fan Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.8 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Output Type | - |
| Output | Active Low |
| Accuracy | ±2.5°C |
| Current - Supply | 50µA |
| Switching Temperature | 25°C, 35°C |
| Output Function | /Fault, /OverTemp, PWM |
| Trip Temperature Threshold | Hot |
| Selectable Hysteresis | No |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 200 | $1.84 | $368 |