| Type | Description |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 4-XFBGA, WLCSP |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 4-WLCSP (0.77x0.77) |
| Technology | EEPROM |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Memory Size | 32Kbit |
| Memory Organization | 4K x 8 |
| Memory Interface | I2C |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | 5ms |
| Access Time | 400 ns |
| Programmable | Not Verified |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 2176 | $0.14 | $304.64 |