| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 2V |
| Supplier Device Package | 24-TFBGA (8x6) |
| Technology | FLASH - NAND (SLC) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Organization | 64M x 8 |
| Memory Interface | SPI - Octal I/O |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | 1.5ms |
| Access Time | 5 ns |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1 | $11.55 | $11.55 |
| 10 | $10.72 | $107.2 |
| 25 | $10.39 | $259.75 |
| 50 | $10.14 | $507 |
| 100 | $9.89 | $989 |
| 480 | $9.34 | $4483.2 |
| 960 | $9.1 | $8736 |