| Type | Description |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SOP |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Supply | 2.4mA |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Amplifier Type | Standard (General Purpose) |
| Slew Rate | 0.5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Current - Input Bias | 30 nA |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Voltage - Supply Span (Min) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |









| Qty. | Unit Price | Ext.Price |
| 1285 | $0.23 | $295.55 |